Uygulamalı Yönetim Bilimleri Yüksekokulu

Hakkımızda

İzmir Ekonomi Üniversitesi Uygulamalı Yönetim Bilimleri Yüksekokulu bünyesinde, genel yönetim disiplini içinde farklı alanlarda uygulamaya yönelik uzmanlaşma sağlayan programlar yer almaktadır.

Uygulamalı Yönetim Bilimleri Yüksekokulu`nun fark yaratan unsurları şunlardır:

  • Bütünleştirilmiş işletmecilik ve uzmanlık alanı eğitimi

  • Uygulamalı eğitim ve 24 haftalık staj

  • İş dünyası ve ilgili endüstrinin önde gelen profesyonellerinden ders alma imkanı

  • Küçük gruplar ile etkin öğrenme (projeler, bütünleşik dersler, seminerler vb.)

  • Öğrencilerimize geniş bir dünya vizyonu kazandırmaya yönelik eğitim programları

  • Uluslararası anlaşmalar yoluyla küresel dünyayla bütünleşen bir eğitim anlayışı

Programlarımızda öncelikli olarak sağlam bir işletmecilik altyapısı oluşturulması hedeflenmiştir. Bu altyapı, temel işletme fonksiyonları olan yönetim, pazarlama ve finans konularındaki bilgi ve becerilerin kazandırılmasını içerir. Buna ek olarak, işletme yönetiminde önemli destek sağlayan operasyon yönetimi, iletişim, muhasebe, hukuk gibi dersler de bu anlayış içerisinde programlara dahil edilmiştir. Bunların yanı sıra, bireylerin analitik düşünce yapısını geliştirmeye ve vizyonlarını genişletmeye yönelik destek dersleri de programlara dahil edilmiştir. Bu dersler arasında, matematik, ekonomi ve istatistik gibi analiz odaklı dersler ile sanat, psikoloji ve felsefe gibi insan ve toplumu anlamaya yönelik, öğrencilerin sosyal algısının gelişmesine katkıda bulunacak dersler yer almaktadır.

Uygulamalı Yönetim Bilimleri Yüksekokulu altında faaliyet gösterecek tüm bölümlerde, özellikle 3. yıldan itibaren ilgili alanda uzmanlaşmaya yönelik dersler verilir ve bu dersler uygulamalı olarak işlenir. Derslerin bir bölümü proje çalışmalarıyla desteklenir. Öğrenciler ayrıca uzmanlık alanlarında staj yaparak mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olurlar.

 

 

Haberler